پاک کردن چسب از روی سطوح مختلف

در این مقاله سعی شده است با توجه به تنوع تولید و پایه‌های مختلف چسب‌های تولیدی شرکت شیمیایی رازی نسبت به چگونگی پاک کردن چسب از روی سطوح مختلف مطالبی را ارائه کرد.

گرچه پاک کردن چسب از روی سطوح بستگی به نوع چسب و مدتی که از زمان قرارگیری چسب بر روی سطح قرارگرفته است بستگی دارد. اصولا جهت پاک کردن چسب از روی شیشه اگر چسب خشک باشد استفاده از کاردکی جهت تمیز کردن و کندن چسب از روی آن سطح توصیه می‌شود و سپس با حلالی مانند استون نسبت به تمیز کردن سطح اقدام کنید که این راه برای پاک کردن چسب قطره‌ای روی سطح نیز پیشنهاد می‌شود.

برای پاک کردن چسب‌های سیلیکون یا آب‌بندی یا آکواریوم نیز می‌توانید چسب را به وسیله کاردک که معمولا به صورت نوار می‌باشد از روی قطعه جدا کنید و سپس با الکل معمولی نسبت به پاک کردن چسب از روی سطح اقدام فرمایید.

سوالاتی که همیشه در ذهن مشتریان هستند این است که برای پاک کردن چسب قطره‌ای از روی دست چه باید کرد که بهترین راه قراردادن دست و شست و شوی با آب گرم و سپس با استون می‌باشد تا در مرور زمان قطعات خشک شده چسب قطره‌ای از دست خارج شوند و باید به چسب قطره‌ای زمان داد تا پوسته پوسته شود و سپس سفید رنگ شود و از دست خارج شود.

در مورد ریختن چسب‌های مختلف برروی پارچه و مبل و فرش توصیه می‌شود که حتما با قالیشویی و سایر مراکز که کار مربوطه انجام می‌دهند تماس و از تست کردن هرگونه حلالی با مبل و فرش و... جدا خودداری کنید چون باعث پخش شدن رنگ و اثرات زیان باری می‌شود.

در مورد پاک کردن چسب از روی سطوح مختلف مقالات زیاد و متعددی وجود دارد که نیازمند به تایید و تست نهایی دارند و از آنجا که شرکت شیمیایی رازی خود را موظف به رعایت کامل استانداردهای ملی-منطقه‌ای و خارجی در محصولات خود می‌داند مطالب مورد تایید خود را از طریق وب‌سایت شرکت شیمیایی رازی و با تایید واحد تحقیق و توسعه به اطلاع خواهد رسانید.

مدیر تحقیق و توسعه و مدیربخش آموزش‌های فنی – مهندس امیر اقبال

طراحی سایت نونگار پردازش

© 2018 DESIGNED BY nonegar . ALL RIGHTS RESERVED