خواص و کاربرد چسب‌ها – (قسمت 2)

در ابتدا باید بدانیم چسب‌های حلالی چیست؟

چسب‌هایی هستند که پایه آنها حلال می‌باشد که از مصارف بسیار زیادی در خانگی، صنایع و سایر کارهای مورد نیاز چسب را دارد.

چسب‌های همه کاره کرافت شرکت رازی از لحاظ چسبندگی بسیار قوی و محکم می‌باشد و از لحاظ شیمیایی پیوستگی بین مولکولی قوی بعد از استفاده در قطعه مورد نظر شما ایجاد می‌کند و دارای ترکیبی بسیار خاص و مطمئن برای کاربردهای متفاوت می‌باشد.

چسب AllPlast رازی نیز که بیشتر در صنایع لوازم التحریر و چسباندن انواع چرم و مقوا استفاده می‌شود دارای چسبی با چسبندگی سریع و استفاده راحت می‌باشد.

تمامی چسب‌های همه کاره این شرکت تک جزئی هستند و قابل دسترس و فقط باید به شرایط نگهداری آن توجه کرد. اصولا تمامی چسب‌های همه کاره باید در دمای 20 الی 25 درجه نگهداری شود و تمامی مشتریان در صورت استفاده از چسب‌های همه کاره این شرکت می‌توانند در صورت نیاز در بسته‌های بزرگ (حلب) هم خریداری نمایند.

چسب 123 رازی با نام تجاری RaziFix  از پر مصرف‌ترین چسب‌ها در نوع خود می‌باشد که دارای یک اسپری به عنوان فعال کننده و یک چسب قطره‌ای در بسته (بطری) به همراه ان می‌بایستی استفاده شود که همواره می‌بایستی در یک قطعه اسپری را اعمال کرد و در یک قطعه دیگر چسب قطره‌ای مربوطه را که خاصیت چسبندگی موثری داشته باشد و از هرگونه زدن اسپری بر چسب قطره‌ای 123 خودداری کرد.

چسب قطره‌ای 123 از نظر غلظت و سایر پارامترهای منفی با چسب‌های قطره ای موجود در بازار کمی متفاوت است که این چسب کمی غلیظ‌تر می‌باشد ولی همواره تا قطره آخر قابل استفاده می‌باشد و کاربردهای فراوانی دارد که در جدول پیوست توضیح داده می‌شود.

یکی از سوال‌های همیشه مشتریان محترم ما مبنی بر تحویل و خرید چسب قطره‌ای 123 و یا هرچسب قطره‌ای به صورت فله می‌باشد که این کار از نظر علمی صحیح نمی‌باشد چون در صورت خرید چسب قطره‌ای مثلا نیم کیلو می‌بایستی بعد از استفاده از آن حتما گاز نیتروژن بر روی آن اسپری کرد که عمر چسب را طولانی کند و این کار به صورت موقت جواب کار را می‌دهد و در دراز مدت قابل استفاده نمی‌باشد.

در فرضیه‌های مختلف از شرکت‌های سازنده همیشه این فرضیه وجود دارد که در طول زمان مردم به استفاده از چسب‌های 123 عادت و شاید جایگزینی مناسب برای چسب‌های همه کاره حلالی شود که بنده با بررسی و تجربه خودم این فرضیه را قبول ندارن چون چسب‌های 123 کاربردهای خاص و چسب‌های حلالی با توجه به تک جزئی بودن کاربرد خاص خود را دارد و همیشه مصرف بستگی به نوع استفاده و ابعاد قطعات دارد و با در نظر گرفتن پایه‌های علمی چسب حتما تعیین می‌شود.

در جدول پیوست به صورت اجمال در مورد چسب‌های همه کاره کرافت و AllPlast و 123 Razifix)) مطالب و خواص و ویژگی‌ها و موارد مصرف آمده است.

امید است با خواندن این مقاله بخشی از سوالات شما مشتری محترم مرتفع شود و اطلاع رسانی کامل در مورد چسب‌های همه کاره شده باشد.

تهیه و تنظیم: مهندس امیر اقبال – مدیر تحقیق و توسعه و مدیر بخش آموزش‌های فنی رازی

نام محصول

خواص و ویژگی‌ها

موارد مصرف

چسب 123

1- چسب 2 جزئی (مایع قطره‌ای و اسپری همراه)

2- چسبندگی سریع و یا استحکام بالا

3- استفاده تا آخرین قطره چسب قطره‌ای

1- اتصال و تعمیر و تثبیت اجزای چوبی

2- کاربرد MDF و نئوپان و چرم و پلاستیک و سرامیک

3- کاربرد در صنایع ساختمان

4- کاربرد در چسباندن سنگ

چسب کرافت

1- چسب بسیار قوی، مطمئن و پایدار

2- چسب بسیار سریع

1- چسباندن انواع قطعات چوبی

2- چسباندن انواع صفحات و ورقه‌های پلاستیکی

3- چسباندن انواع روکش‌های چوبی و تخته سه لایه و پارچه و قطعات لاستیکی و لاستیک

چسب همه کاره

1- چسبندگی فوری

2- چسبندگی قوی اولیه و نهایی

3 چسب تک جزئی

1- چسباندن کاغذ – شیشه – چینی

2- چسباندن پلاستیک – نمد – سرامیک

3- چسباندن لاستیک – چوب پنبه – پارچه

4- چسباندن چرم و مقوا

5- استفاده در دفتر کار – صنایع دستی – مدل سازی و ماکت سازی

طراحی سایت شرکتی نونگار پردازش

© 2018 DESIGNED BY nonegar . ALL RIGHTS RESERVED