چگونه چسب را از روی دست پاک کنیم؟

امروزه انواع چسب‌ها به دلیل کارآمد بسیار بالا در هر منزلی برای موارد مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما اگر این چسب‌ها روی دست شما ریخته شود می‌تواند مشکلات جدی را به بار آورد. از سوی دیگر چسب زدن بدون استفاده از دست امکان پذیر نمی‌باشد. ما در این مطلب سعی داریم تا به شما آموزش دهیم که چگونه از چسب ریخته شده روی  دست خود خلاص شوید، با ما همراه باشید.

چسب را تا زمانی که خشک نشده از روی دست بردارید!

برای این کار بهتر است از یک کیسه پلاستیکی استفاده کنید. ماده اصلی همه چسب‌ها «سیانواکریلات» می‌باشد و بسیار سخت هستند. بنابراین هرچه زودتر از خشک شدن آنها تلاش کنید از روی دست بردارید. بهتر است از کیسه پلاستیکی استفاده کنید زیرا در صورت استفاده از پارچه با توجه به جنس چسب و پارچه بعدا چسب را نمی‌توان از روی پارچه در صورت خشک شدن پاک کرد.

 

فورا دستتان را زیر آب بگیرید

آب گرم می‌تواند تا حدی چسب را شل کند تا چسب ساده‌تر از دست کنده شود. بهتر است آب گرم را داخل یک ظرف بریزید و کمی صابون را در آن حل کنید و قسمت چسبی شده را حدود 1 دقیقه داخل آن قرار دهید. بعد از مدت گفته شده تلاش کنید تا چسب را از پوست خود جدا کنید.

https://www.high-endrolex.com/47

استون (لاک پاک کن) معجزه می‌کند

نقطه ضعف چسب‌های قوی، استون است. استون به سرعت پیوند بین چسب و پوست شما را از بین می‌برد و سپس کندن چسب را برای شما آسان‌تر می‌کند.

  • برای این‌کار قسمتی از دست را که چسب به آن چسبیده آغشته به استون کنید و سعی کنید کمی آن را ماساژ دهید و کم کم چسب را جدا کنید.
  • اگر همچنان چسب محکم چسبیده قسمتی از پوست خود که چسب به آن چسبیده را به مدت 5 دقیقه در استون خیس کنید.
  • توجه داشته باشید که استون پوست دست را خشک می‌کند، پس بعد از کنده شدن چسب از کرم مرطوب کننده استفاده کنید.

نمک و آب گرم

اگر علاقه‌ای به استفاده از استون روی پوست خود نیستید و نگران آن هستید سعی کنید چسب را با استفاده از نمک از بین ببرید. برای اینکار کافی است پوست آسیب دیده را در آب گرم به مدت 10 دقیقه خیس کنید و سپس نمک را روی چسب بریزید و سعی کنید با ماساژ دادن آن قسمت اثر چسب را از روی بدن خود پاک کنید.

نکته: اگر قسمتی که چسب به آن چسبی را نمی‌توانید در ظرف آب گرم خیس کنید کافی است یک پارچه را در آب گرم بشورید و مانند یک کمپرس فشار دهید.

اگر موفق به پاک کردن نشدید، صبور باشید

به دلیل اینکه بدن انسان دائما در حال جایگزین کردن پوست تازه و از بین بردن پوست مرده می‌باشد بعد از مدتی با جدا شدن پوست مرده، چسب نیز از بین خواهد رفت. حدودا 27 روز طول می‌کشد تا یک لایه پوست کاملا از بین برود، بنابراین چسب نیز زمان کمتری برای از بین رفتن خواهد داشت.

به هیچ وجه از مواد شیمیایی استفاده نکنید (مراقب پوستتان باشید)

همانطور که گفته شد اگر هیچ اقدامی نکنید پس از گذشت مدتی اثر چسب از بین خواهد رفت. از به کار بردن مواد شیمیایی خطرناک و یا اجسام تیز مانند چاقو روی پوست خود جدا خودداری کنید.

 

چند نکته مهم درباره پاک کردن چسب

  • پیشگیری بهتر از درمان است. سعی کنید از ابتدا از دستکش پلاستیکی در هنگام استفاده از چسب استفاده کنید.
  • چسب‌های قوی را از دسترس دور نگه دارید (به خصوص از دسترس کودکان)
  • بعد از پاک کردن چسب از روی پوست حتما پوست خود را با کرم‌های مرطوب کننده و یا روغن زیتون چرب نمایید.